Blog

Balustrady ze szkła

Balustrady szklane wpisują się w estetykę współczesnych rozwiązań architektonicznych. Z reguły szkło nie pełni w nich funkcji konstrukcyjnej, tylko wypełnia pola pomiędzy stalowymi słupkami lub ramami. Jednakże ostatnio coraz bardziej popularne są balustrady całokszklane, czyli nie podzielone na pola słupkami.

Idealne lustro łazienkowe

Lustro łazienkowe to ważny element wyposażenia tego pomieszczenia. Jest równie ważnym elementem co umywalka, wanna czy muszla wc. Spełnia ono w łazience przynajmniej trzy funkcje – jest pomocą przy codziennych czynnościach higienicznych, funkcję dekoracyjną – jest dodatkowym elementem zdobniczym łazienki, a także aranżacyjną – przyczynia się między innymi do optycznego powiększenia wnętrza.

Szkło hartowane – proces tworzenia i wykorzystanie

We współczesnej epoce rozwoju gospodarczego szkło, obok stali i cementu zajmuje jedno z czołowych miejsc na liście materiałów stosowanych w gospodarce. Wynika to z faktu, że produkty wykonywane ze szkła są niekonwencjonalne, nowoczesne i często bywają doskonałym dopełnieniem wystroju wnętrz. Wykonuje się z niego szklane balustrady, panele kuchenne, szklane drzwi i wiele innych elementów wnętrz. […]

Zalety szklanych drzwi

Szklane drzwi coraz częściej są montowane w naszych domach, biurach u mieszkaniach. Nie ma czemu się dziwić, ponieważ doskonale komponują się one z nowoczesnymi elementami wyposażenia, wprowadzają do wnętrz efektowny design, a co więcej stanowią dodatkowy element doświetlający przestrzenie. Współcześnie dzięki nieustannie przeprowadzanym badaniom z zakresu nowoczesnych materiałów możemy mieć pewność, że szkło z których […]

Jak wybrać kabiny prysznicowe

Współcześnie, ze względu na stosunkowo niewielką powierzchnię mieszkań, prysznic zastępuje tradycyjną wannę. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązana znacznie podniesiona jest funkcjonalność pomieszczenia oraz generowane są spore oszczędności finansowe. Na rynku znajdziemy bardzo wiele typów kabin, które można bez trudu dopasować do wymarzonej koncepcji łazienki.

Szyba w kuchni nie musi być nudna!

Większość osób, które decydują się urządzić kuchnię w nowoczesnym i modnym stylu, decyduje się na zamontowanie szyby pomiędzy blatem a kuchennymi szafkami. Chociaż jeszcze jakiś czas temu szyba sama w sobie  była w kuchni czymś nowym i niespotykanym, obecnie jest bardzo popularna, głównie ze względu na swoją praktyczność.