Notice: Undefined offset: 0 in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 8

Notice: Undefined property: WP_Error::$cat_name in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 9

Notice: Undefined variable: ct in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 10

Blog

Strona główna > Blog > Lustro w aranżacjach wnętrz
Lustra na wymiar

Lustra od wieków towarzyszą człowiekowi w jego codziennym życiu. Przed wielu lat przypisywano im magiczną aurę, co sprawiało, że bardzo często wykorzystywane były podczas różnego rodzaju rytuałów magicznych. Oczywiście, lustro przed laty pełniło również funkcję użytkową, a bogato zdobione ramy sprawiały, że było elementem ozdobnym pożądanym w pałacach oraz domach bogatszej części społeczeństwa. Samo szkło, z którego wykonywano lustra, było bardzo drogim surowcem, dlatego tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na posiadanie w swoim domu.

Obecnie lustro stało się dobrem powszechnie dostępnym, które można spotkać praktycznie w każdym mieszkaniu. Zazwyczaj lustro umieszczane jest w łazience, gdzie najczęściej wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne oraz makijaż, oraz w przedpokoju, czyli w miejscu, w którym przeważnie chcemy sprawdzić nasz wygląd przed wyjściem z domu. Jednak wymienione wyżej przykłady to nie jedyne opcje wykorzystania luster w pomieszczeniach mieszkalnych.

Lustro jako dekoracja

Chcesz sprawić, aby urządzane przez Ciebie wnętrze wydawało się większe? Wykorzystaj do tego lustra! Zawieszanie luster w małych pomieszczeniach to jeden z najbardziej znanych tricków na optyczne powiększenie danego wnętrza. Jeśli jednak chcesz wykorzystać ten pomysł, zastanów się dobrze nad miejscem, w którym umieścisz lustro. Zbyt duża ilość rzeczy, jaka będzie odbijała się w lustrze, sprawi, że osiągnięty efekt będzie zgoła inny niż zamierzony, ponieważ nasze wnętrze będzie sprawiało wrażenie przytłoczonego i przeładowanego. 

Optyczne powiększanie wnętrz to nie jedyna zaleta lustrzanych tafli. W przypadku pomieszczeń, w których ściany utrzymane są w ciemnych barwach, dobrze ustawione lustro, które będzie wyłapywało światło dzienne wpadające do pomieszczeń, może pełnić rolę doświetlającą.

Nie zapominajmy również o możliwościach dekoracyjnych. Lustro z elegancką, kunsztownie wykonaną ramą, zawieszone w salonie lub sypialni, może stać się nie tylko sposobem na doświetlenie lub powiększenie wnętrza, ale przede wszystkim jednym z najciekawszych elementów aranżacji.

Oczywiście, możliwości na wykorzystanie tafli lustrzanych we wnętrzach jest bez wątpienia dużo i tak naprawdę, dzięki możliwości wykonania wymarzonego lustra na wymiar, ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia.