Notice: Undefined offset: 0 in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 8

Notice: Undefined property: WP_Error::$cat_name in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 9

Notice: Undefined variable: ct in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 10

Blog

Strona główna > Blog > Szkło w kuchni: panele szklane
Panele szklane do kuchni

Płytki przez wiele lat królowały jako materiał wykorzystywany do wykończenia kuchni. Powodem tego był m.in. fakt, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości, dlatego też bardzo często były montowane nad blatami kuchennymi oraz koło kuchenek. Obecnie coraz częściej płytki uważane są za nudne i staromodne, a ludzie wykańczający kuchnie poszukują innych, bardziej nowoczesnych oraz efektownie prezentujących się, rozwiązań. Jednym z nich są panele kuchenne ze szkła, na które decyduje się coraz większa liczba osób urządzających kuchnie.

Zalety szklanych paneli do kuchni

Co sprawia, że panele szklane cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników nowoczesnych aranżacji, w które szkło doskonale się wpasowuje. Dzięki wykorzystaniu szklanych paneli możemy sprawić, że nasza kuchnia będzie prezentowała się naprawdę efektownie. Dodatkowym atutem paneli ze szkła jest to, że możemy umieścić na nich ulubione zdjęcie lub dowolną grafikę, dzięki czemu stworzymy niepowtarzalny obraz, który doda klasy naszej kuchni, a my będziemy mogli codziennie cieszyć się wybranym widokiem.

Panele szklane to także bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na sprzątanie kuchni. Gładka powierzchnia szkła jest bardzo prosta w utrzymaniu odpowiedniej czystości – wystarczy, że przetrzemy ją ściereczką nasączoną płynem, aby pozbyć się większości zabrudzeń. Co więcej, jeśli decydujemy się na szklane panele, nie musimy martwić się o zanieczyszczenia, jakie zbierają się w łączeniach poszczególnych elementów, jak to ma miejsce w przypadku płytek.

Oczywiście szklane panele prezentują się efektownie, jednak co z ich wytrzymałością? Szkło wykorzystywane do produkcji paneli do kuchni poddaje się procesowi hartowania, dzięki czemu staje się odporne na uszkodzenia oraz wysokie temperatury, dlatego bez obaw możemy umieścić je w pobliżu kuchenek lub pieców. Szkło hartowane wydaje się idealną opcją, ponieważ nawet jeśli zostanie uszkodzone, nie rozbryzgnie się na małe kawałeczki tylko pozostanie w jednej części (oczywiście, w takim przypadku pęknięcie będzie widoczne na strukturze szyby).

Czy warto inwestować w panele szklane do kuchni? Zdecydowanie tak! Dzięki nim stworzymy trwałą i odporną na uszkodzenia aranżację, która będzie wyróżniała się nowoczesnym designem.