Notice: Undefined offset: 0 in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 8

Notice: Undefined property: WP_Error::$cat_name in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 9

Notice: Undefined variable: ct in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 10

Blog

Strona główna > Blog > Czy warto zamontować kabinę prysznicową?
zalety kabin prysznicowych

Najważniejszą rzeczą w łazience jest miejsce, w którym możemy się umyć. Z pewnością wielu osobom czynność ta kojarzy się głównie z kąpielą w wannie, jednak od kilku-kilkunastu lat można zaobserwować coraz większe zainteresowanie rozwiązaniem, jakim są kabiny prysznicowe. Czy ta alternatywa dla tradycyjnych wanien rzeczywiście jest warta naszego zainteresowania?

Przede wszystkim oszczędność miejsca i wygoda

Z reguły w wielu domach na łazienki przeznaczane są niewielkie pomieszczenia, dlatego też warto skupić się na dokładnym rozplanowaniu całej powierzchni, w taki sposób, aby zapewnić korzystającym z niej domownikom wygodę oraz pełen komfort. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie montaż kabiny prysznicowej, dzięki której zaoszczędzimy sporo miejsca, które możemy zagospodarować w inny pożyteczny sposób.

Kabina prysznicowa doskonale sprawdza się w momencie, kiedy chcemy szybko i sprawnie wykonać poranną toaletę. Oprócz znacznej oszczędności czasu, korzystanie z prysznica niesie za sobą także szereg innych korzyści dla naszego ciała. Prysznic nie tylko pozwala nam na odświeżenie oraz pobudzenie naszego organizmu, ale także jest bardziej higieniczną opcją, ponieważ bieżąca woda dokładnie spłukuje z nas wszystkie zanieczyszczenia oraz mydliny, podczas gdy w wannie osadzają się one z powrotem na naszym ciele.

Kabiny prysznicowe to dobre rozwiązanie również dla domów, w których mieszkają osoby starsze oraz z dysfunkcjami układu ruchowego, ponieważ wejście do niższej kabiny (nawet w momencie jeśli posiada ona brodzik) będzie dla nich o wiele łatwiejsze niż wejście do wanny.

Jeśli zdecydujemy się na zakup kabiny prysznicowej, powinniśmy zastanowić się nie tylko nad miejscem, w którym zostanie zamontowana oraz sposobem otwierania drzwi, ale także nad materiałem, z jakiego zostaną wykonane jej ściany. Najczęściej wybieranymi materiałami są akryl oraz szkło, przy czym szklane ściany odznaczają się znacznie lepszą wytrzymałością.

Oczywiście sklepy z wyposażeniem łazienkowym proponują nam szeroki wybór różnorodnych kabin prysznicowych, zarówno z brodzikami, jak i kabin typu walk-in. Jeśli jednak chcą mieć Państwo pewność, że wybrany przez Państwa produkt będzie doskonale dopasowany, warto zastanowić się nad wykonaniem kabiny na wymiar w zakładzie szklarskim.