Notice: Undefined offset: 0 in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 8

Notice: Undefined property: WP_Error::$cat_name in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 9

Notice: Undefined variable: ct in /home/klient.dhosting.pl/starter16/zakladszklarski.wroclaw.pl/public_html/wp-content/themes/bgd/template-parts/sidebar/sidebar-heading.php on line 10

Blog

Strona główna > Blog > Wybieramy lustro do łazienki
lustro do łazienki

W dzisiejszych czasach lustra, ze względu na swoje praktyczne zastosowanie, stały się nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki. Z tego też powodu podczas urządzania tego pomieszczenia przychodzi taki moment, w którym stajemy przed problemem wyboru odpowiedniego lustra łazienkowego. Oczywiście, obok walorów użytkowych lustra, bardzo istotny jest jego wygląd, ponieważ w znacznej części przypadków lustro pełni także rolę eleganckiej ozdoby naszej łazienki. Zatem, jak wybrać lustro, aby było zarówno gustownym dodatkiem, jak i prawidłowo spełniało powierzone mu funkcje.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Kilka lat wstecz dominowała opinia, że lustro łazienkowe nie powinno swoimi wymiarami przekraczać wielkości umywalki, nad którą się znajduje. Obecnie mało kto przestrzega tej reguły. Podczas wyboru lustra powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość naszej łazienki oraz wymiary obszaru, na którym chcemy je zawieść, a także jej wystrój. Dzięki tym informacjom będziemy w stanie bez większych problemów dopasować rozmiar, styl oraz kształt naszego przyszłego zwierciadła w taki sposób, aby dobrze komponowało się z meblami oraz pozostałymi dodatkami znajdującymi się w łazience.

Spore lustra doskonale sprawdzają się w łazienkach o dużej powierzchni, również tych bez okien, ponieważ obijają światło, sprawiając, że wnętrze wydaje się jaśniejsze, a co za tym idzie także i bardziej przestronne. Niestety, taka propozycja nie zda egzaminu w małych pomieszczeniach, ponieważ zbyt duża tafla lustra może wywoływać poczucie przytłoczenia i niepotrzebnego rozproszenia światła, dlatego też wybierzmy mniejsze, podświetlane lustro. Co więcej mniejsze łazienki bardzo często wymagają praktycznych rozwiązań, dlatego też w takim wypadku warto rozważyć zakup szafki wraz z lustrem, w której bez przeszkód możesz schować kosmetyki lub inne przybory toaletowe.

Odpowiednio dobrane dodatki sprawiają, że dane pomieszczenie wydaje się spójne. Tak jest również w przypadku łazienki, dlatego dobierz lustro, którego wygląd będzie utrzymany w podobnej stylistyce, co pozostała część wnętrza. Jeśli Twoja łazienka utrzymana jest w stylu klasycznym albo glamour, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie lustro oprawione w ładną ramę, dzięki czemu lustro będzie także eleganckim dodatkiem dopełniającym całą aranżację. Natomiast w przypadku nowocześnie urządzonej łazienki o wiele lepiej sprawdzi się lustro bez ram. W aspekcie kształtu mamy praktycznie nieograniczony wybór: od popularnych luster prostokątnych, poprzez okrągłe i kwadratowe, kończąc na lustrach w niestandardowych kształtach.

Oczywiście, warto zastosować wymienione powyżej wskazówki, dzięki czemu wybrane przez nas lustro łazienkowe stworzy spójną kompozycję z pozostałymi elementami, jakie znajdują się w łazience. Dzięki bogatej ofercie sklepów z wyposażeniem łazienek, bez problemu znajdziemy odpowiedni model, a jeśli nie – zawsze możemy zamówić lustro na wymiar w zakładzie szklarskim.